Dojazd
Rodzinny Park Rozrywki
Park Owadów „OWADOGIGANT”
w Lubnicy
Osoby do kontaktu:
tel. 600 839 908
tel. 606 729 340
Miejscowość: Lubnica 40
64-965 Okonek

Dojazd samochodem od strony Szczecinka

Jadąc od strony Szczecinka, w miejscowości Lotyń na pierwszej krzyżówce skręcamy w lewo (DROGOWSKAZ NA WĘGORZEWO) i jedziemy cały czas prosto mijając z lewej strony Kościół i dalej jedziemy prosto. Następnie mijamy jedną miejscowość – Wojnówko i dojeżdżamy do miejscowości Skoki, w której to odbijamy w lewo (DROGOWSKAZ NA LUBNICĘ). Jadąc dalej mijamy Lubniczkę, a następnie dojeżdżamy do Lubnicy. Za przystankiem skręcamy w prawo w drogę leśną i cały czas jedziemy wzdłuż lasu ok. 500 m, następnie skręcamy w lewo, przejeżdżamy przez betonowy most i zaraz za nim skręcamy w lewo – droga prowadząca prosto do PARKU OWADÓW OWADOGIGANT.

Dojazd samochodem od strony Okonka
Jadąc od strony Okonka, w miejscowości Lotyń na pierwszej krzyżówce skręcamy w prawo (DROGOWSKAZ NA WĘGORZEWO) i jeszcze raz w prawo z lewej strony mijamy Kościół i dalej jedziemy prosto. Następnie mijamy jedną miejscowość – Wojnówko i dojeżdżamy do miejscowości Skoki, w której to odbijamy w lewo (DROGOWSKAZ NA LUBNICĘ). Jadąc dalej mijamy Lubniczkę, a następnie dojeżdżamy do Lubnicy. Za przystankiem skręcamy w prawo w drogę leśną i cały czas jedziemy wzdłuż lasu ok. 500 m, następnie skręcamy w lewo, przejeżdżamy przez betonowy most i zaraz za nim skręcamy w lewo – droga prowadząca prosto do PARKU OWADÓW OWADOGIGANT.

Dojazd do pola płynąc kajakiem
Gdy na prawym brzegu las ustępuje i pojawiają się zabudowania Lubnicy, w nurcie, po minięciu krótkiego rozlewiska, przy którym po prawej stronie urządzono pole biwakowe, pojawia się XlX-wieczny młyn wodny z ciemnej cegły. Pracuje tu mała elektrownia wodna. Trzeba przenieść sprzęt lewą stroną tuż obok słupa wody, spadającej z dużym impetem z dwumetrowej wysokości. Górą wiedzie stara, obecnie wyschnięta, odnoga, którą doprowadzano wodę do byłej (poniemieckiej) elektrowni wodnej. Przecinając tzw. cofkę, płyniemy dalej piękną zieloną aleją około 700 m, mijając kolejno zakręt w prawo, następnie w lewo i po lewej stronie widoczną w oddali nieczynną elektrownię. Właśnie tutaj znajduje się PARK OWADÓW OWADOGIGANT, za którym usytuowany jest betonowy, solidny most strategiczny na leśnej drodze, która właśnie biegnie do PARKU. Tędy przeprawiały się jednostki pancerne z pobliskiego poligony w Czarnem na poligon Drawski. Za mostem z lewej wpływa do Gwdy największy z jej dopływów, również szlak kajakowy – Czernica [93,6 km]. Dopływ ten znajduje się około 100 m. od PARKU.